Erciş Haberleri

AKP’li vekilin bir kızı Tarım diğer kızı Çevre Bakanlığı’na alındı

AKP’li vekil olayı ‘herhangi bir unvan almadılar’ diye savundu.


Türkiye’de eğitim kurumlarından mezun olan ve işsizlikle boğuşan milyonlarca işsiz genç iş bulma mücadelesi verirken, AKP Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül’ün bir kızı Merve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda, diğer kızı Şevval ise Tarım ve Orman Bakanlığı’nda işe başladı. Şevval Koncagül’ün Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’ne ‘Mühendis’ olarak atandığı belirlendi.

AKP’li Koncagül, Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e yaptığı açıklamada, söz konusu olayı “Kızlarım oraya kendilerini geliştirmek için gittiler, benim aracılığıma gerek yok. Herhangi bir unvan almadılar” diye savundu.

Koncagül “Her iki kızım da anılan bakanlıklarda kadrolu, açıktan atama veya devletin belirlediği herhangi bir kadroda çalışan değil. Tamamen eğitimlerine odaklı, kendilerini daha geliştirmek için bu bakanlıklarda bulunuyorlar. Kızlarım kendi çabaları ile hareket eden, aracılığıma ihtiyaç duymayan gençler. Kadrolu memur değiller. Anne babaların siyasi kariyerleri üzerinden bu ülkenin geleceği olan, çocuklarımızı zan altında bırakacak ithamlarda bulunmak etik bir davranış olamaz” ifadelerini kullandı.

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.