Erciş Haberleri

Ali Demir’in gözaltı süresi uzatıldı

Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in de aralarında bulunduğu 8 kişinin gözaltı süreleri ikinci kez uzatıldı.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, yürütülen ‘FETÖ ÖSYM Başkanlığı yapılanması’ soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in de bulunduğu 24 zanlıdan 8’i bu sabah adliyeye getirildi.  Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan şüphelilerin ikinci kez gözaltı sürelerinin uzatılmasına karar verildi.

Adliyedeki işlemlerin ardından Demir ve diğer şüpheliler, emniyete götürüldü.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 24 zanlıdan 9’unun etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandığı, 7’sinin de savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldığı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 8 Nisan’da Ankara, İstanbul, Adana, Eskişehir, İzmir, Nevşehir ve Trabzon’da eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Operasyonda gözaltı kararı verilen 34 şüpheliden 24’ü Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı. Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, Bursa Kestel’de Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tekstil firmasında yakalanmıştı. Gözaltına alınanlar arasında ÖSYM’de bilişim personeli, uzman ve tekniker olarak görev yapan 6 kişinin de yer aldığı belirtilmişti.

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.