Erciş Haberleri

İmamoğlu: Maçlara gitmeye devam edeceğim

‘YSK son noktayı koymak zorundadır.’


31 Mart seçimleri sonrası resmi olmayan sonuçlara göre CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Ekrem İmamoğlu, haftasonu gittiği maçlara ilişkin kendisine yöneltilen eleştirelere yanıt verdi. İmamoğlu, “Kamuya bu süreci açıklayacak olan kulüp yetkilisini arayan kişidir. Ben maçlara gitmeye devam edeceğim. Maçlara da gideceğim, amatör maçlarına da gideceğim, pazarlara da gideceğim, işsizliği de göreceğim ki çözüm üreteyim” dedi.

Resmi olmayan sonuçlara İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Ekrem İmamoğlu, ziyaret ettiği Esenler semt pazarının ardından konuşma yaptı.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Seçim bittikten sonra tüm gerekçeleriyle sürece itiraz eden Ak Parti, ve bu sürece itirazlarında geçersiz oylar sayılsın dendi sayıldı; bazı ilçelerin tamamı sayılsın dendi, sayıldı. E Maltepe tamamı sayılsın dendi, kabul edildi. Yahu kardeşim hızlı sayılsın dendi, yahu sayılsın denen siz, sayılmasın diyen siz. Ben anlamış değilim. Akıllara durgunluk veren bir iş. Oradaki kurulları oluşturan iki hakim ve sonrasında gelip orada sayımı engellemeye çalışan siz, sonrasında niye fazla kurul kurulsun, iki kurulla sayılsın diyen de siz. Sayılsın mı istiyorsunuz, sayılmasın mı istiyorsunuz? Dünyaya olan karşı olan itibarına karşı lehine. Siz neyi düşünüyorsunuz? Tek derdiniz İstanbul’daki sayım tamamlanmasın. Zaman kazanınca ne elde edeceksiniz? Samimi olun ya.

Kusura bakmasın, YSK son noktayı koymak zorundadır. Artık bizim güvenimizi sarsmaya başlamıştır bu süre. Üzülüyoruz. Dönüm noktasıdır, yapmasınlar. her şeyi denediler olmadı. bir baktılar ki kendileri bazı yanlış işlemler yapmışlar. döndüler Maltepe’de ne çıkarabiliriz diye bakıyorlar. Benim aklım ermiyor. YSK’yı göreve davet ediyorum.

Sizin maçlara gitmenizi kim istemedi? Bence milletin nezdinde hiç polemik meselesi değil .Son zamanlardaki en barışçıl derbisini izledim.  İnsanlar sadece bize sevg ve coşku gösterisinde bulundular. Buradan söyleyeyim; şu coşkuyu ve şu ssevgiyi gören bir çok insan toplumunönüne geçer amigoluk yapar. Beni eleştirenlerin amigoluğa bile talip olacağını biliyorum. Ama ben bu durumdan tevazu ve mahcubiyet çıkarırım. Bıraksınlar maça niye gitti gitmedi meselesini. Evet beni kulübün yetkilisi aradı, orası kamuya açık bir alan, benim maça gitmemin hiçbir mahsuru yok dedim. Kamuya bu süreci açıklayacak olan kulüp yetkilisini arayan kişidir. Ben maçlara gitmeye devam edeceğim. Maçlara da gideceğim, amatör maçlarına da gideceğim, pazarlara da gideceğim, işsizliği de göreceğim ki çözüm üreteyim. Toplumun arasındayım.

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.