Erciş Haberleri

İmamoğlu mesaiye başladı: Şeffaf olacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra ilk mesaisine bugün başladı. Basına konuşan İmamoğlu, birçok görüşmeyi kuracakları “şeffaf odada” yapacaklarını ve “Bizden olanlar, bizden olmayanlar anlayışının” bittiğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, şeffaflık vurgusuyla mesaisine başladı. T-24’ün geçtiği haneber göre, birçok görüşmeyi kuracakları “şeffaf odada” yapacaklarını belerten İmamoğlu, basın mensuplarına konuştu.
‘İSTANBUL’A YAPACAKLARIMI SORDULAR’
İmamoğlu, “Dün eve geldiğimde çocuklarımın direkt İstanbul’la yapacaklarımı sormaları bir kez daha görevimin ne kadar tarihi olduğunu hatırlattı. Eve gider gitmez büyük oğlum akbilleri sordu, ortanca oğlum kütüphaneyi sordu. Küçük kızım beni öpmekle yetindi” dedi.
‘SİYASET KATMAYACAĞIZ’
Çalışmalarına siyaset katmadan iş yapacaklarını belirten İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tarihi ve insani kaynağından faydalanacağımızı herkes bilmeli. Bizden olanlar, bizden olmayanlar anlayışının bittiği gün bugün.
Görüyorum ki insanımız ayrışmaktan, çatışmalardan sıkılmış. Bu şehri barıştırmaya geliyoruz. ‘Kişiye hizmet’ anlayışıyla hiç kimse bizden talimat almayacak. Birçok görüşmeyi şeffaf odamızda yapacağız.
Yapacağımız bir miting değil, bugün detaylarını tasarlayacağız. Bu bir buluşma, başlangıç buluşması. Bir karnaval gibi düşünebilirsiniz, eğlenceli bir günü düşünebilirsiniz. Sağlığı sıhhati olan herkesi, bu şehrin insanlarını davet ediyorum.”
‘NORMALLEŞMEDEN YANAYIZ’
Basının “Erdoğan’ı karşılayacak mısınız?” sorusunu da yanıtlayan İmamoğlu, “Benim sorumluluğum ne gerektiriyorsa onu yaparım. Bundan yana kimsenin şüphesi olmasın. Biz normalleşmenin yanındayız. El sıkmaya fırsatımız varsa elini sıkarız. Daha fazla fırsat varsa konuşuruz, uzlaşırız” dedi. Mezopotamya ajansı
You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.