Erciş Haberleri

İmamoğlu’ndan Baransu benzetmesiyle tepki

AK Parti’nin YSK’ye üç bavulla itiraza gitmesine FETÖ’den tutuklu bulunan Mehmet Baransu’nun Balyoz davasıyla ilgili bavullu savcı ziyaretine benzeten Ekrem İmamoğlu, “Vatanseverlerimizin canına mal olan o kumpası hatırlıyorsunuz değil mi? İşte aynı kafa” dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Şişli’de halka seslendi. İmamoğlu, AK Partili görevlilerin YSK’ye delil olarak üç bavulla gelmesine, Balyoz davasıyla ilgili adliyeye bavulla gelen ve FETÖ’den tutuklu bulunan Mehmet Baransu’yu hatırlatarak tepki gösterdi.

 

Seçim sonrası ilçeleri gezen İmamoğlu, Şişli’deki konuşmasında, “Muammer Keskin başkanımın vicdanına, adaletine, belediyeciliğine yürekten inanıyorum. Şişli’de bugüne kadar yapılanların çok daha iyisini yapacağını biliyorum. Hele hele büyükşehirle beraber senkronize bir çalışmayla uyumlu bir yol arkadaşlığıyla Şişli’nin ihmal edilmiş birçok konusunu el ele çözeceğiz” dedi. İmamoğlu şöyle devam etti:

‘SAYMAYA DOYAMIYORLAR’

“Elbette İstanbul’un çok daha sorunlu yerleri de var. Onları da çözeceğiz ama müsaadenizle biraz güncel konuları konuşalım. Hani saya saya bitiremediler ya… İşin güzel tarafı ne biliyor musunuz? Birinci gün saydılar kaybettiler, ikinci gün saydılar gene kaybettiler. Artık sayamıyorum, üç, dört, beş, altı… Bugün 16. gün. Doyamıyorlar. Dün rakibimizi ve bazı siyasileri televizyonda konuşurken altı – yedi defa saygımız gereği ‘Sayın’ deyince, birisi yazmış ‘Başkanım siz sayın deyince onlar saymayı anlıyorlar.’”

‘SEÇİMİ KAZANDIK ARKADAŞLAR’

“Bakın, Büyükçekmece’dekiler olmadı, Maltepe’dekiler olmadı, şu anda 40 sandığa kadar indi iş. Bir gün kaldı kalmadı. Seçimi kazandık arkadaşlar. Daha güzelini söyleyeyim mi? Daha güzeli, orada bu işle ilgilenen illa kazandık arzusunda olan birkaç yüz kişinin dışında kim kazandı biliyor musunuz? 16 milyon İstanbullu kazandı. Kadını, erkeği, genci, çocuğu hepsi kazandı. Benim güzel kızlarım, oğullarım, kardeşlerim, arkadaşlarım kazandı.”

‘İŞTE AYNI KAFA’

“Ben bugün ekranda çantaları görünce zannettim ki, makam sahibi olan insanlar pılını pırtısını topladı bir yere gidiyorlar. Meğerse o çantalarıyla itirazları götürüyorlarmış. Bu çantalarla beraber daha önce adliyeye gidenleri hatırlıyorsunuz. Vatanseverlerimizin canına mal olan o kumpası hatırlıyorsunuz değil mi? İşte aynı kafa. O çantayı taşıyan kişiler aynı kafa. Ama bu millet bu kumpasa gelmedi gelmeyecek. Ben ne dedim ilk akşam. Ben kimsenin hakkını yemedim ama 16 milyon insanın da hakkını yedirmeyeceğim.” (duvar)

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.