Erciş Haberleri

İYİ Parti: YSK klasörlerce delilimizi reddetti, tarih uyguladığı çifte standardı yazacak

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı: Klasörlerce delilimiz olmasına rağmen YSK’dan da ret aldık. İstanbul itirazlarını ise gerekçesiz ve delilsiz olmasına rağmen kabul etti.


İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, seçim sonuçları ve parti gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Seymen, mevcut tüzüklerinin partinin kuruluşunda seçime yetiştirilmesi zarureti nedeni ile biraz hızlıca hazırlandığını belirterek, şimdi yenisi üzerinde çalıştıklarını söyledi Seymen, “Mayıs ayı içerisinde tüzük çalışması biter” bilgisini verdi.

PARTİ TEŞKİKATINI ELEŞTİRDİ: BAZI YÖNETİCİLERİMİZ KOLTUKLARINI KAYBETMEMEK İÇİN ÜYE KAYDETMİYOR

Yeniçağ gazetesinden Bünyamin Öztürk’ün haberine göre Hasan Seymen, Başkanlık Divanı toplantısında bir karar alındığını, 1 Mayıs’tan itibaren üye kampanyası başlatacaklarını açıklayan Hasan Seymen, bazı yerlerde ilçe yöneticileri kendi koltuklarını riske atmamak adına üye kaydetmekten imtina ettiklerini söyledi. Partinin bu şekilde büyüyemeyeceğini ifade eden Seymen, şunları söyledi: “Genel Başkanımızın ve Başkanlık Divanımızın yaklaşımı asla bu değil. Bazı teşkilatlar bunu yapıyor. Bunun takibini yapacağız ve gerekirse bu gibi yerlerde değişiklik yapacağız. Şu anda 170 bine yakın üyemiz var. Bu sayı bir siyasi parti için çok az. Teşkilatlarımız çok yorgun seçimden yeni çıktık. Mayıs ayından itibaren bir kota belirleyerek üye kampanyamızı başlatacağız. Teşkilatlardaki üye sayılarını artıracağız. İl ve ilçe kongrelerimizi de yapacağız. Çünkü teşkilatlarımızın çoğu şu an atanmış durumda”

‘TARİH, YSK’NIN HATASINI YAZACAK’

Seçim sürecinde devletin tüm imkânlarını kullanan siyasi partiye karşı hiç de eşit olmayan şartlarda yarışına girdiklerini, Cumhurbaşkanı, bakanların ilçe ilçe gezerek propaganda yaptığını, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) bu duruma kanunlara aykırı olmasına rağmen sadece seyirci kaldığını söyledi.

“İlçe seçim kurullarının tamamı bizim geçersiz oyların sayımına ilişkin başvurularımızı ret etti. Klasörlerce delilimiz olmasına rağmen YSK’dan da ret aldık” diyen Seymen, şunları dile getirdi: “İstanbul itirazlarını ise gerekçesiz ve delilsiz olmasına rağmen kabul etti. Eşit bir seçim yarışı sağlamakla yükümlü kurum partiler arasında eşitsizliğe sebep oldu. Uyguladığı çifte standardı tarih yazacak.”

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.