Erciş Haberleri

Kayyumun odasına kurşun geçirmez cam yaptırdığı ortaya çıktı

SİİRT – Siirt Belediyesi’ne atanan kayyum Ceyhun Dilşad Taşkın’ın hem kendisine hem de özel kalemi için yaptığı iki ayrı odaya kurşun geçirmez cam taktığı ortaya çıktı.

Yerel seçimlerin ardından belediyeleri devralan Halkların Demokratik Partili (HDP) eşbaşkanların ilk karşılaştıkları tablo, atanan kayyumların şatafatlı makam odaları ve lüks banyoları oldu. Demokratik Bölgeler Partisi’nden (DBP) Siirt Belediyesi Eşbaşkanları Belkıs Beştaş Epözdemir ve Tuncer Bakırhan’ın 2016 yılında görevden alınarak yerlerine atanan kayyum Ceyhun Dilşad Taşkın da hem kendisi hem de özel kalem müdürü için özel oda yaptı. Daha önce misafir bekleme odası olarak kullanılan oda, kayyum Taşkın ve özel kalemi için iki ayrı makam odasına çevrildi.
KAYYUMA KURŞUN GEÇMEZ CAM
Yeni yapılan her iki odaya da kurşun geçirmez camlar takıldı. İki oda için 9 metrekare ebatında yaptırılan 5 adet kurşun geçirmez cam 58.410 TL’ye mal oldu.
‘İLK İŞİMİZ KALDIRMAK OLACAK’
HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde Siirt Belediyesi Eşbaşkanı seçilen Berivan Helen Işık, “İlk işlerimizden biri halkımızla aramıza konulan bu kurşun geçirmez camları kaldırmak olacaktır” dedi.
Mezopotamya ajansı
You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.