Erciş Haberleri

Tunç Soyer: Hırsızlığımı bulamadılar, babamla uğraşıyorlar

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, ilk günden bu yana 12 Eylül döneminin savcısı olan babası Nurettin Soyer üzerinden eleştiriliyor. Konuya ilişkin Sözcü’nün sorularını yanıtlayan Soyer, bu eleştirilere ‘Hırsızlığımı bulamadılar, babamla uğraşıyorlar’ diye yanıt verdi.

Soyer’in açıklamalarından önemli başlıklar şöyle:

‘ÇİRKİN POLİTİKA’

-Sizi, merhum babanızı üzerinden eleştiriyorlar. Ne diyeceksiniz?

Siyasi kutuplaşmadan medet umuyorlar. Bunu da kutuplaşmanın bir aracı olarak kullanmak istiyorlar. Türkiye’nin en karanlık dönemine ait, 40 yıl önceki kavgaları, acıları siyaset malzemesi yapmaya utanmıyorlar. Çok çirkin bir politika izliyorlar. Bu çirkin politika 31 Mart’taki yerel seçimin konusu değil. Asıl konuşmaları gereken, adayların vizyonlarıdır, projeleridir, performanslarıdır. Hırsızlığımı, yolsuzluğumu, usulsüzlüğümü malzeme yapamıyorlar. Çünkü yok… Bula bula rahmetli babamın üzerinden çirkin propaganda yapmaya çalışıyorlar. Tabii annem de bu duruma çok üzülüyor.

‘TÜRKİYE DEĞİŞECEK’

Ne kadar oy alacaksınız, beklentiniz?

Yüzde 60’ı zorlayacağımı düşünüyorum. Üzerine de çıkabiliriz. Çok büyük bir heyecanla, aşkla çalışıyorum. İzmir’de yürüttüğümüz bu çalışmaların, sonunda Türkiye’yi değiştireceğine de inanıyorum. İzmir bir lokomotif olacak ve sırtına Türkiye’yi takacak, ülkemizi bambaşka bir geleceği taşıyacaktır. Bunun için yola çıktım.

-AKP’nin İzmir adayı Nihat Zeybekci için ne söyleyeceksiniz?

Zeybekci çok kiracı gibi duruyor. İzmir’le ilgisi yok gibi duruyor. Başta mülayimken, şimdi o da başladı kara propagandaya. Ben yemeğe davet ettim kendisini, “Geçmişini temizlesin de gelsin” gibi bir cümle ile karşılık verdi. Kara propagandaya başladı. İzmir’in geleceğini aydınlatacak çok bir şey göremedim onun projelerinde.

İLGİLİ HABER | TUNÇ SOYER’DEN KOCAOĞLU’NA ZİYARET, ZEYBEKCİ’YE DAVET

-Bir kutuplaşma söz konusu. Bu konuda endişeli misiniz?

Buna teslim olmayacağız. O nedenle herkesin başkanı olmayı başarmak zorundayız. Türkiye’de hakim olan paçadan çekiştirmeci, tepeden bakan, kendisinden olmayanı yok sayan siyaset dilini yok etmeye bir katkı verebilirsem ne mutlu bana… (POLİTİKA SERVİSİ)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.